KL schrijft position paper over Linked Open Data

Een manier om informatie over objecten te delen, te vergelijken en samen te voegen.  


  • Betrokken KL'ers
2 december 2010

Maarten Zeinstra en Paul Keller hebben in opdracht van Europeana een position paper geschreven over Linked Open Data (LOD), een manier om informatie over objecten te delen, te vergelijken en samen te voegen.  

Kennisland ziet LOD als een belangrijke manier voor erfgoedinstellingen om relevant te blijven in de digitale wereld. Archieven en musea verliezen langzaam hun autoriteit als kennisinstelling aan internetinitiatieven zoals Wikipedia. Door Linked Open Data te gebruiken, kunnen zij niet alleen deze autoriteit terugkrijgen, maar ook meer controle uitoefenen over de culturele informatie op hun terrein.

Download de position paper

Deze tekst heeft een Creative Commons Naamsvermelding-licentie (CC BY) en is gekopieerd van de Kennisland-website. Ga voor de volledige versie met afbeeldingen, streamers en noten naar https://www.kl.nl/nieuws/kl-schrijft-position-paper-over-linked-open-data/

This text has a Creative Commons Attribution License (CC BY) and has been copied from the Kennisland website. For a full version with images, streamers and notes go to https://www.kl.nl/nieuws/kl-schrijft-position-paper-over-linked-open-data/